Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10717620



*

nr 1071 7620


Etsning

efter Zorn, 18x12


Utrop:

800 kr

Såld:

1.600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 november 2016
kl 18:26:13


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
24/11 18:10:55 1      600 kr
28/11 17:01:03 2      800 kr
28/11 18:04:23 3      800 kr
28/11 18:04:23 2      800 kr (Budbetjänt)
28/11 18:04:50 3      1.000 kr
28/11 18:06:15 4      1.100 kr
28/11 18:06:51 3      1.300 kr
28/11 18:08:03 4      1.300 kr
28/11 18:08:03 3      1.300 kr (Budbetjänt)
28/11 18:12:58 4      1.400 kr
28/11 18:17:43 3      Vinnande bud
28/11 18:21:13 4      1.600 kr
28/11 18:21:13 3      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders zorn etsning etsningar grafik svensk grafik svensk konstnär svenska grafiker svenska konstnärer zorn
  • 9183 Etsning
    Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:07
  • 9024 Etsning
    italiensk konstnär, Signerad, EA-upplaga (Épreuve ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:07
  • 9327 Etsning
    Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad,..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:22
  • 9124 Etsningar
    2 st, Axel Tallberg (I860-1928), Sverige. Signerad..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:18
  • 9020 Färgetsning
    Julius Baltazar. Signerad, numrerad 5/30. Bildmått..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:14
  • 9144 Gravyrer
    4 st, yttermått inklusive ram: 45x59-64x77
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:15




Ladda ner broschyr