KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10717620
*
nr 1071 7620
Etsning
efter Zorn, 18x12
Utrop:
800 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 november 2016
kl 18:26:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/11 18:10:55
1
600 kr
28/11 17:01:03
2
800 kr
28/11 18:04:23
3
800 kr
28/11 18:04:23
2
800 kr (Budbetjänt)
28/11 18:04:50
3
1.000 kr
28/11 18:06:15
4
1.100 kr
28/11 18:06:51
3
1.300 kr
28/11 18:08:03
4
1.300 kr
28/11 18:08:03
3
1.300 kr (Budbetjänt)
28/11 18:12:58
4
1.400 kr
28/11 18:17:43
3
Vinnande bud
28/11 18:21:13
4
1.600 kr
28/11 18:21:13
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders zorn etsning etsningar grafik svensk grafik svensk konstnär svenska grafiker svenska konstnärer zorn
-
9183 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:07
-
9024 Etsning
italiensk konstnär, Signerad, EA-upplaga (Épreuve ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:07
-
9327 Etsning
Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:22
-
9124 Etsningar
2 st, Axel Tallberg (I860-1928), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:18
-
9020 Färgetsning
Julius Baltazar. Signerad, numrerad 5/30. Bildmått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:14
-
9144 Gravyrer
4 st, yttermått inklusive ram: 45x59-64x77
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:15
*
Etsning
Läs om budbetjänten
nr 1071 7620
Etsning
efter Zorn, 18x12
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 november 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/11 18:10:55 | 1 | 600 kr |
| 28/11 17:01:03 | 2 | 800 kr |
| 28/11 18:04:23 | 3 | 800 kr |
| 28/11 18:04:23 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 28/11 18:04:50 | 3 | 1.000 kr |
| 28/11 18:06:15 | 4 | 1.100 kr |
| 28/11 18:06:51 | 3 | 1.300 kr |
| 28/11 18:08:03 | 4 | 1.300 kr |
| 28/11 18:08:03 | 3 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
| 28/11 18:12:58 | 4 | 1.400 kr |
| 28/11 18:17:43 | 3 | Vinnande bud |
| 28/11 18:21:13 | 4 | 1.600 kr |
| 28/11 18:21:13 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders zorn etsning etsningar grafik svensk grafik svensk konstnär svenska grafiker svenska konstnärer zorn
-
9183 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:07 -
9024 Etsning
italiensk konstnär, Signerad, EA-upplaga (Épreuve ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:07 -
9327 Etsning
Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:22
-
9124 Etsningar
2 st, Axel Tallberg (I860-1928), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:18 -
9020 Färgetsning
Julius Baltazar. Signerad, numrerad 5/30. Bildmått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:14 -
9144 Gravyrer
4 st, yttermått inklusive ram: 45x59-64x77
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:15



